Přihlaste se k newsletteru.
www.agentura-aha.cz www.aha-agency.eu www.aha-agency.com
Všechna práva vyhrazena.
© 2024
Verbální projev je společnou, nezbytnou aktivitou nezávislou na profesi. Proto je projekt vhodný jak pro manažery obchodu a marketingu, pro top management firem, tiskové mluvčí a PR pracovníky, politiky, moderátory, prezentující, pedagogy, právníky a další osobnosti, které často prezentují sebe sama, vystupují před kolegy, obhajují projekt ve firmě či u klienta, vystupují na veřejnosti nebo v médiích apod.
Projekt je složen ze 3/4 modulů = 5 - 7 dní tréninku (40 / 56 vyuč. hodin, tréninky cca 1x v měsíci)., vždy 9,00 - 17,00 hod., moduly Storytelling a Mediální trénink jsou volitelné, lze je libovolně přiobjednat.
Tréninky na sebe navazují a postupně upevňují získané dovednosti s gradující náročností. Volitelný modul Mediální trénink (lze přiobjednat) - simulované mediální vystoupení pod vedením profesionálů v improvizovaném TV studiu (profi TV studio na vyžádání za příplatek).
Interaktivní trénink s využitím moderované diskuse zaměřený na analýzu pro zlepšení mluvního projevu, komunikačních a prezentačních dovedností. Praktický nácvik řeči s použitím řečových technik a cvičení, komunikační a prezentační vystupování s audio a videotréninkem a rozborem: individuální doporučení pro každého účastníka kurzu (osobní plán rozvoje). Nahrávky posluchačů na DVD/flash pro zpětnou vazbu a případné pozdější vyhodnocení osobních rozvojových plánů.
Lektorský tým je složen z oborníků na řečnické, komunikační a prezentační dovednosti s vlastní hereckou nebo moderátorskou praxí, VŠ pedagogů, mediálních expertů, tiskových mluvčí a PR specialistů, rozhlasových a televizních moderátorů (působí na DAMU, v České televizi, v rozhlase, na VŠ, v divadle apod.).
MgA. Markéta Mráziková-Pellarová | herečka a moderátorka, lektorka rétoriky a komunikace |
Miroslav Dvořák, DiS | hlasový pedagog na herecké škole, herec, moderátor |
Jozef Ftorek, MA | VŠ pedagog PR, tiskový mluvčí, redaktor |
Bc. František Tlapák | PR a komunikační specialista |
Mgr. Petr Daňko | lektor, moderátor |
Ing. Jan Korbel | lektor, facilitátor a kouč |
Mgr. Monika Nevolová |
lektorka prezentace, storytellingu a improvizace |
orientační ceny samostatných modulů:
1 denní modul 4.700,- Kč za modul prezentace, storytellingu
1 denní modul 4.950,- Kč za modul mediální a krizové komunikace
2 denní modul 7950,- Kč za modul rétoriky, argumentace
_________________________________________________________________
Zvýhodněná cena: při absolvování celé Řečnické školy
Kurzovné zahrnuje pracovní a studijní materiály, psací potřeby, celodenní občerstvení (coffee break, oběd), nahrávky z videotréninku, certifikát o absolvování kurzu.
►Reference účastnice 1.ŘŠ
►Referenční dopis - Mgr. Matušek (PDF)
►Reference - video závěr 1. ŘŠ (5:30)
- účastníci tréninku hodnotí na závěr mediálního tréninku svou práci ve studiu a někteří i přínos celého projektu 1.ŘŠ
►1. Mediální trénink - závěr 3. běhu 1. Řečnické školy (5:30)
- účastníci tréninku hodnotí svou práci ve studiu a někteří i celý projekt 1.ŘŠ
"Co Vám kurz dal a vzal".
PRAKTICKÉ VYUŽITÍ ZÍSKANÝCH DOVEDNOSTÍ
PRACOVNĚ
- odborné přednášky - kongresy - konference - prezentace - obhajoby projektů
- vedení porad - reporty - obchodní prezentace
PROFESNĚ
SOUKROMĚ
- slavnostní projevy - rodinné a firemní oslavy - vernisáže - společenské události - večírky.
Konkrétní programy pro nadcházející semestry - viz. níže, podrobně viz. jednotlivé semestry v sekci "KURZY"
Právě pro vás je tu již 19. ročník souboru jedinečných zájmových kurzů o českých, evropských a světových dějinách malířství, sochařství a architektury (pravěk, starověk, středověk, moderna), unikátní projekt z hlediska, obsahu, rozsahu, kvality výuky i tradice v ČR.
Kurz je určen zájemcům s hlubším vztahem k výtvarnému umění a architektuře, kteří si chtějí rozšířit své znalosti v oboru dějin umění.
Velmi vhodný je pro studenty chystající se na umělecké či humanitní vysoké školy nebo na fakultu architektury jako příprava ke studiu na VŠ.
Garantem kurzu je paní doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc., VŠ pedagog na ČVUT, vědecký pracovník a kurátorka Národní galerie.
JSME I NA FACEBOOKU - DĚJINY VÝTVARNÉHO UMĚNÍ A ARCHITEKTURY ►
4 semestry přednášek od října 2016 do června 2018.
Kurz obsahuje nejdůležitější informace o světovém, evropském i českém výtvarném umění a architektuře různých období, o jejich vlivu a významu pro další odvětví, seznámí vás s hlavními představiteli uměleckých stylů a jejich díly.
05.10.2016 - 18.01.2017
15.02.2017 - 10.05.2017
04.10.2017 - 31.01.2018
21.02.2018 - 20.06.2018
4 semestry / 110 hodin přednášek doplněných vycházkami a návštěvami výstav, galerií a muzeí s odborným výkladem (vstupné do objektů není zahrnuto).
Podvečerní přednášky vždy ve středu, 17:45 hod., po týdnu se střídají Dějiny architektury a Dějiny umění.
Přednášky z oborů malířství, sochařství a architektury jsou bohatě doplněny obrazovou dokumentací s využitím projekční techniky a studijními materiály, doplněných vycházkami a návštěvami výstav, galerií a muzeí s odborným výkladem.
Jednotlivá témata přednášejí profesionálové: renomovaní pedagogové z vysokých škol (Filosofická fakulta UK, Fakulta architektury ČVUT, Katedra architektury Stavební fakulty ČVUT), historici umění a architekti, pracovníci galerií a muzeí (Národní galerie, Národní muzeum).
doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc. - garant kurzu
VŠ pedagog, vědecký pracovník Národní galerie
PhDr. Rudolf Pošva, CSc.
VŠ pedagog, ČVUT – fakulta stavební, katedra architektury
Mgr. et Mgr. Markéta Ježková
lektorka Národní galerie, vědecký pracovník Ústavu dějin umění AV ČR
Mgr. Markéta Vinglerová
lektorka moderních dějin umění, VŠ pedagag na UMPRUM
a tým externích spolupracovníků a lektorů agentury - viz seznam
např.:
Mgr. Ondřej Faktor
Historik umění, kurátor sbírek Národní galerie - Klášter sv. Anežky České
PhDr. Viktor Kubík
Lektor dějin výtvarného umění, VŠ pedagog na UK - Ústav dějin křesťanského umění
Mgr. Vjera Borozan, Ph.D.
kurátorka a historička umění, VŠ pedagog AVU, ředitelka projektu Artyčok TV
a další specialisté z minulých ročníků.
Mezi absolventky kurzu patří např. Jolka Krásná (televizní moderátorka ČT 24 nebo Alice Abraham (módní návrhářka) a další osobnosti.
Reference posluchačů kurzu
Videoukázka přednášky Doc.Arch.Sedlákové : Funkcionalismus zde >>
Obrazové ukázky výtvarných děl - impresionismus zde >>
Videa o architektuře z YouTube
Večerní cyklus přednášek doc. Ing. arch. Radomíry Sedlákové, CSc. o architektuře a urbanismu Prahy, přiblížení slavných i méně známých staveb a jejich architektů od 1.10.2019 do 25.4.2020.
Od 11. století si tu můžeme číst, jak se postupně rozvíjelo stavitelství, urbanismus, jak se měnily jednotlivé slohy. Většinou však zůstáváme ve svém „čtení“ v hranicích historického jádra města, jako by pro nás Praha ustrnula ve středověkých hradbách. V přednáškových cyklech se obvykle postupuje striktně chronologicky – románská, gotická, renesanční atd. architektura.
Tak se zkusíme na Prahu podívat podle jednotlivých městských částí. Kdysi jich bylo jen 10, jak se Praha zvětšovala, přibylo jich. Jejich číslování neodpovídá vždy historickému vývoji území (Praha 2 nejsou jen Vinohrady, Praha 10 nejsou jen Vršovice), některé historické části jsou rozděleny do dvou částí (třeba Vinohrady). Úřední potřeby ne vždy sledují historické souvislosti.
Abychom se v našem pohledu na Prahu dokázali zorientovat, budeme se držet klasického značení 1 – 10, s několika výjimkami. Praha 1 bude rozdělena Vltavou, z Prahy 2 oddělíme Nové Město a pojednáme ho samostatně. Na konci přidáme dvě města z novějších, která jsou charakteristická pro dobu svého vzniku, a přitom dostatečně odlišná – Praha 11, to je Jižní Město, Praha 13, to je Jihozápadní Město. A nakonec přidáme aspoň hlavní architektonické zajímavosti z dalších částí města.
1. Praha 1 – Hradčany a Malá Strana
2. Praha 1 – Staré Město
3. Praha 1, 2 – Nové Město
4. Praha 2 - Vinohrady
5. Praha 3 – Vinohrady, Žižkov
6. Praha 4 – Nusle, Podolí, Krč, Braník, Michle, Lhotka, Hodkovičky
7. Praha 5 – Smíchov, Radlice, Hlubočepy, Jinonice, Košíře, Motol
8. Praha 6 – Dejvice, Bubeneč, Střešovice, Břevnov, Veleslavím, Vokovice, Liboc, Ruzyně
9. Praha 7 – Holešovice, Trója
10. Praha 8 – Karlín, Libeň, Kobylisy, Bohnice, Čimice, Střížkov
11. Praha 9 – Vysočany, hrdlořezy, Prosek, Střížkov
12. Praha 10 – Vršovice, Strašnice, Malešice, Záběhlice
13. Praha 11 – Jižní Město
14. Praha 13 – Jihozápadní Město
15. Praha – mimo číslování
pravý břeh Vltavy: např. Kyje, Hloubětín, Černý Most, Hostivař, Kunratice, Modřany
levý břeh Vltavy: např. Velká Chuchle, Řepy, Zličín, Přední Kopanina, Suchdol, Nebušice, Lysolaje
Večerní cyklus přednášek doc. Ing. arch. Radomíry Sedlákové, CSc. o historii architektury, uměleckých slozích a urbanismu českých krajských měst, přiblížení slavných i méně známých staveb a jejich architektů od 3.10.2018
Oslovili jsme doc. Ing. arch. Radomíru Sedlákovou, CSc., která se těší největší přízni posluchačů svým přednesem a přístupem k přednáškám, excelentními znalostmi a zkušenostmi i svým enthusiasmem. Lektorka dovede posluchače upoutat a zprostředkovat jim nejvšedním způsobem nové poznatky a zážitky při poznávání historie, krás umění a architektury. Společně jsme pro vás připravili cyklus přednášek o vybraných evropských městech s obdivuhodnou architekturou a jako přídavek New York. Komentovaný výklad, přednášky a diskuse doplněné bohatým obrazovým doprovodem, 12 středečních večerů (již proběhlo).
Sídelní město Habsburků, hlavní město rakouské říše. Město dostatečně často navštěvované, a přitom jen málo známé. Původně římský vojenský tábor střežící hlavní město provincie, později gotické město, jež vzhledem ke své poloze dlouho muselo být v sevření hradeb. Vykvetlo v době baroka, kdy mohlo opustit hradby a další veliký rozkvět znamenala 2. polovina 19. století, kdy hradby byly konečně strženy. Město se stalo příkladem rozvážného urbanistického budování. I jeho architektura, stejně tak měšťanská jako imperiální, přispívá k tomu, že má pověst nejpříjemnější města v Evropě.
Sídlení město rodu Wettinů, rozložené na obou březích Labe. Město poutající především barokní architekturou velkolepých paláců, rozsáhlým komplexem zámku a promenádou nad Labem. Pravý břeh má zachovánu barokní charakteristickou urbanistickou strukturu s dochovanou atmosférou 19. a první poloviny 20. století. Ojedinělá je jeho poválečná obnova i obnova probíhající od roku 1990, kdy se městu vrací původní charakter.
Jedno z nejmladších historických hlavních měst Evropy. Původně nevelké kastilské město Magerit bylo hlavním městem Španělska vyhlášeno teprve roku 1561. Až do minulého století se pravidelně přestavoval, proto z jeho historického jádra zůstalo jen málo - Velké náměstí a živé centrum kolem Náměstí Slunce. Je to především město 20. století, v němž jsou uchovány zbytky starších staveb, ale které především láká svými velkorysými náměstími a parky.
Město dochované jako živoucí učebnice architektury, jedno z mála měst ve středu Evropy, které nebylo poničeno 2. světovou válkou a díky tomu si dochovalo svůj ojedinělý charakter. První uliční strukturu dala doba románská, dnes, kromě kostelů skrytá v podzemí, pak domy na gotických parcelách byly postupně upravovány a přestavovány, někde nahrazovány stavbami renesančními, další přestavba přišla v době barokní, doplněná v prvních předměstích stavbami klasicistními. Dodnes je čitelná struktura původního rostlého města, nového města plánovitě založeného ve 14. století, jasný je původní hradební okruh. Kolem toho se rozvíjela bohatá výstavba samostatných měst, později předměstí, dnes klasických čtvrtí 19. století. To vše je dnes obkrouženo prstencem zástavby století minulého.
Město s původním římským založením, ovšem mnohokrát proměněné. Jeho urbanistická struktura ukazuje spíš na řadu až postupně spojených sídel, natažených nejen podél řeky, ale i široko do kraje. Ne vždy pochopitelné uspořádání je mimo jiné výsledkem jinde ne obvyklých developerských aktivit šlechty, jež zužitkovávala své původní volné pozemky. Město, kde z doby gotické zůstaly jen ojedinělé stavby a půdorys centrální části (pokud něco takového v Londýně je), na němž ovšem jsou především paláce barokní spolu s ojedinělým souborem barokních kostelů. A na němž se město přestavuje dodneška. Přitom se spoustou zeleně a převládající nízkopodlažní zástavbou.
Když architekt Rem Koolhaass nazval svou knihu Třeštící New York, přesně vystihl charakter tohoto ojedinělého města. Původně nizozemská osada Nový Amsterdam, od roku 1644 Nový York, živý přístav a prudce expandující město. Od chvíle, kdy v 19. století byla ustavena jeho pravoúhlá bloková struktura, stala se nepřekročitelným zákonem. Od konce 19. století pak vedla k prudkému růstu do výšky, který trvá dodnes. V architektuře města se snoubí bohaté vily 19. století s dochovanou řadovou zástavbou téměř maloměstskou a s výškovými stavbami, na nichž lze dobře sledovat proměny americké architektury od historizujících tendencí až k oslnivým subtilním věžím současnosti.
V evropském měřítku město velmi mladé, založené roku 1703, velmi brzy však chápané jako jedno z nejkrásnějších míst na světě, přezdívané Benátky severu. Mísí se v něm vlivy ruské, italské, německé, anglické v ojedinělém celku. Poznejte budovu Admirality, Petropavlovskou pevnost, Palácové náměstí, Zimní palác, Něvský prospekt, Katedrálu sv. Petra a Pavla....
Z malého středověkého města na Sprévě se stalo hlavní město pruského království, metropole průmyslového Německa, centrum evropské avantgardy i hlavní město třetí Říše. Po pádu po 2. sv. válce a sjednocení města v r. 1990 se stalo městem světového formátu - metropole evropské kreativity s architektonickým boomem po pádu berlínské zdi.
Původem římské město ve středověku vykvetlo do podoby jednoho z nejvýznamnějších měst Evropy.Bylo městem gotickým, a přitom v něm ze středověku je zachováno velmi málo. Má mnoho center – Ille de Cité s gotickou katedrálou Notre Dame, Louvre, jenž v sobě skrývá snad všechny architektonické styly až do současnosti, soudobou administrativní čtvrť La Défence, imperiální Vítězný oblouk, novorománskou baziliku Sacré-Coeur, ale taky živé bulváry a okouzlující secesi.
Původně malé gotické město s ojedinělým kostelem Santa Maria del Mar a dlouho rozestavnou katedrálou se v polovině 19. století změnilo v moderní velkoměsto a typickým šachovnicovým půdorysem, kde na počátku století dvacátého působil nejenom Antonio Gaudí, jehož stavby Sagrada Familia, Casa Milá, Casa Batlló, park Güell jsou dnes poklady světové architektury. Jednu ze svých nejvýznamnějších staveb tu zanechal Mies van der Rohe. Od devadesátých let se Barcelona systematicky mění v soudobé velkoměsto, jež dbá na to, aby bylo přátelské ke svým obyvatelům.
Útočiště před barbary uprostřed ojedinělé laguny dalo vzniknout ojedinělému souboru, jehož architektura je plynule rozvíjí od 8. Století. Město orientované spíš k Východu než k přilehlé Evropě si vytvořilo vlastní architektonický sloh, jenž je neopakovatelný v jiných podmínkách. Nejde jen o baziliku sv. Marka, Dóžecí palác, Zlatý palác či San Giorgio Maggiore a další ojedinělé stavby vynikajících architektů, ale jde o celkový charakter stále přitažlivého města, jež se na sklonku 80. let 20. století stalo místem konání pravidelných Světových výstav architektury.
Věčné město je stále se aktualizující učebnicí architektury – od etruského založení, přes antický rozkvět k nástupu raného křesťanství, se specifickým cítěním gotiky a s vrcholy renesanční a barokní architektury. Pro architekty byl Řím vždy povinnou návštěvou a nekonečným zdrojem poučení a inspirace.
Videa o architektuře z YouTube
Na základě žádostí absolventů a úspěchu oblíbených přednášek doc. Ing. arch. Radomíry Sedlákové, CSc. jsme připravili cyklus přednášek.
Petr Parléř - stavitel ve službách Karla IV. aneb vysoká gotická architektura pro vysokou středověkou politiku
Jan Santini - baroko se snoubí s gotikou, obnova cisterciácké slávy v Čechách
Kilián Ignác Dientzenhofer - dynamické baroko v Čechách, mistrovství architekta navazuje na mistrovství otce...
Josef Zítek - velkolepost národní novorenesance (a Josef Schulz není stranou)
Josef Havlíček - sochařské modelování funkcionalistické architektury
Karel Prager - neustále hledání nového aneb Na nové věci si lidé teprve musí zvyknout
František Albert Libra - od hornických kolonií přes banky k průmyslu
Jiří Kroha - bouřlivý neoplasticismus, sociální funkcionalismus a formální socialistický realismus
Lubor Marek - zapomenutý architekt horských hotelů a továren
Věra a Vladimír Machoninovi - velkolepost mezinárodního stylu s dokonalým citem pro konstrukce
Karel Hubáček - Ještěd a SIAL, víc není třeba dodávat
Alena Šrámková - noblesa minimalistické pravdivosti
není zatím stanoven, přednášky již proběhly v období 2015-2016
(opakování na základě zájmu)
doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc.
VŠ profesorka dějin architektury ČVUT, kurátorka a vědecká pracovnice Národní galerie