ODBĚR NOVINEK
ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k newsletteru.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ZAVOLÁME VÁM
ZAVOLÁME VÁM

Váš TELEFON pro RYCHLÝ KONTAKT

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ZAVOLÁME VÁM
ZAVOLÁME VÁM

Váš TELEFON pro RYCHLÝ KONTAKT

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ZAVOLÁME VÁM
ZAVOLÁME VÁM

Váš TELEFON pro RYCHLÝ KONTAKT

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ZAVOLÁME VÁM
ZAVOLÁME VÁM

Váš TELEFON pro RYCHLÝ KONTAKT

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ZAVOLÁME VÁM
ZAVOLÁME VÁM

Váš TELEFON pro RYCHLÝ KONTAKT

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Ohlasy účastníků

Mezi absolventy kurzů agentury AHA patří např. i tyto osobnosti:

 • Náměstek ministra obrany ČR
 • Generální ředitel Modrá pyramida stavební spořitelna, generální ředitel Česká spořitelna stavební spořitelna, generální ředitel INTERSPAR ČR, ředitel AEG Power Solutions, generální ředitel Vaillant Group Czech aj.
 • Předseda představenstva MVV Energie CZ a.s., TOP management LOM Praha s.p. a LOM Praha Trade a.s., obchodní ředitelka Nestlé ČR, hlavní ekonom ING Bank, HR manažerka MV ČR, personální ředitelka Škoda Auto Mladá Boleslav
 • Místostarostové MÚ Praha 3, místostarostové Statut. města Jablonec n.Nisou, poslanec PS ČR,  tajemník Městského úřadu Černošice a tajemník magistrátu Pardubic, tiskový tajemník kandidáta na prezidenta ČR aj.
 • Tiskoví mluvčí společností Český Telecom, O2, MV ČR, Severočeské doly, Lesy ČR, Nemocnice Jablonec nad Nisou, AŽD Praha, Zdravotní pojišťovny MV, Galerie hl. m. Prahy, Ředitelství silnic a dálnic aj.
 • Iva Frühlingová - zpěvačka
 • Jolka Krásná - televizní moderátorka ČT 24
 • ​​Alice Abraham - módní návrhářka
 • a další osobnosti
   


Reference absolventů individuálních konzultací a tréninků

       Hodnocení absolventů kurzů


Hodnocení agentury

"Agentura AHA (AHA PR Agency, s.r.o.)  je v rámci České republiky špičkou v oboru měkkých dovedností. Má smlouvu s řadou lektorů, kteří jsou specialisty na obor, který školí. Prostředí, ve kterém kurzy probíhají, stejně jako úměrné naplnění kurzů (přiměřený počet účastníků), přispívá k výbornému dojmu z celého kurzu. Velmi kladně hodnotím možnost dopředu zdůraznit témata, která účastníky na kurzy zajímají, a jejich vhodné zapojení do průběhu realizace kurzu. Oceňuji velmi vhodný poměr praktických cvičení a teoretických informací na dané téma. Ke kurzům jsou vždy připraveny kvalitní materiály, které pomůžou využívat získané dovednosti v praxi.
Pro mě je také velmi důležitý totožný pohled na etickou stránku probíraných dovedností.  
Školení a kurzy agentury AHA bych rozhodně doporučil. Podmínkou je zájem pracovat sám na sobě, zlepšovat a zefektivnit svou práci, či své vystupování."
František Kubáč, Projektant, TESCO SW a.s.
 


Rétorika Miroslav Dvořák

Rétorika a práce s hlasem, technika a kultura řeči

 Rétorika a práce s hlasem - kdo umí mluvit, vítězí - Miroslav Dvořák

4/2024

"Úžasný kurz, naprosto naplnil očekávání. Miroslav Dvořák je skvělý lektor, nedovedu si představit někoho lepšího a kvalitnějšího. Odnáším si množství emočních zážitků, vlastní sebereflexi a spoustu nových poznatků. Vřele doporučuji zcela všem. Prožitek z kurzu je nepopsatelný!"
Mgr. Monika Stoklásková, pedagožka ametodička, ZŠ Pavlovice

"Potřebovala jsem zvládnout trému, práci s hlasem a dechem a vyzkoušet si praktický trénink. Kurz má vysokou úroveň, hodně praxe a přinesl mi daleko víc, než jsem čekala. Lektor Mirek je neskutečný, skvělý, budu se hlásit na jeho další kurzy."

"Lektor super, více takových školení!"

"Velice oceňuji práci Miroslava Dvořáka za jeho trpělivost a zpětnou vazbu. Kurz byl pro mne velmi přínosný, budu ho doporučovat. Získal jsem nové znalosti, zlepšil jsem své vyjadřování, hodně jsem se naučil."
Ivan Šebesta, student

"Skvělý empatický lektor, vše bylo skvělé, 100% profesionální práce. Kurz rétoriky doporučuji právě s Miroslavem Dvořákem".
Vladimíra Svobodová, vrchní sestra, Hospic Help


LETNÍ RÉTORIKA, HLASOVÁ VÝCHOVA, MLUVENÝ PROJEV, ZVLÁDÁNÍ TRÉMY

8/2023

"Chtěla jsem se naučit, jak postavit řeč a jak odstranit trému. Kurz byl výborný, dobrý rozsah a oceňuji i pěkná skripta. Lektor má skvělé pedagogické schopnosti, kurz vede vysoce odborně, přívětivě a vtipně, citlivě upozorňuje na nedostatky projevu a člověk se při tom cítí dobře. Dobré jsou i natočené ukázky projevů a bezprostřední zpětná vazba. Moc děkuji :-)!
Zuzana Brücknerová, MC ČR

"Potřebovala jsem získat větší jistotu v mluveném projevu a pojmenovat své nedostatky. Jsem s kurzem velmi spokojená, předčil má očekávání. Velice oceňuji strukturu a kombinaci práce s dechem s reálnými přiležitostni k prezentaci a mluvení. Mirek Dvořák je borec! Nad rámec jeho odbornosti velice oceňuji osobní přístup ke každému z nás. Od první chvíle byl pan Dvořák zároveň velmi autentický a dokázal navodit výbornou atmosféru. Kurz doporučuji!"
Tereza Machová, Dr.Max

"Na kurz jsem se přihlásil kvůli zlepšení komunikačních dovedností, odnáším si menší trému, větší jistotu při projevu a větší důraznost v řeči. Lektor vysvětlil principy rétoriky lidsky, srozumitelně a na praktických cvičeních, je velmi příjemný, má skvělé schopnosti a pracuje s humorem. Kurz doporučím dalším kvůli kvalitě a hloubce tématu."
Oldřich Šmíd, student

"Chtěla jsem slyšet konstruktivní kritiku mých vyjadřovacích schopností a hodnocení vystoupení. Veškerá má očekávání byla splněna doslova nadmíru a to díky perfektnímu lektorovi Miroslavu Dvořákovi. Celý kurz byl na vysoké úrovni, jsem nadšená z přístupu lektora, jeho práce s posluchači a zpětné vazby. Určitě se nevidíme naposledy!"
Jitka Drmolová, ČSSZ


6/2022 - z hodnocení absolventů:

„Doporučuji pro praktické zaměření kurzu. Program byl bezvadně připravený a odprezentovaný.“

„Lektor pan Dvořák je příjemný, empatický, jde srozumitelně k podstatě věci, dobře prolíná teorii a praxi.“

„Získal jsem potřebnou sebejistotu ve veřejném projevu a v práci s hlasem. Vše bylo srozumitelné, v bezpečném a příjemném prostředí.“

Pan Dvořák nás dokázal „hodit do pohody“ a kurz si užít. Naučila jsem se mnoho věcí, poznala skvělé lidi.“

„Chtěla jsem si odnést základní techniku veřejného projevu a zpětnou vazbu na vlastní vystupování, což se podařilo.“


Z hodnocení absolventů 2006 - 2021:

"Kurz rétoriky s panem Dvořákem bych určitě doporučil. V krátkém čase, za mě, opravdu velký pokrok. Člověk může přečíst 100 knih, ale stejně se nenaučí tolik, jako při osobní zkušenosti. Miroslav Dvořák je profesionál s neuvěřitelným hlasem a oslnivým charismatem. Děkuji vám."
Martin Müller

"Výborný lektor. Úroveň kurzu - srozumitelné, k věci, bez balastu, byl vidět jasný rozdíl před a po."
Angel Vargas

"Perfektní!  Praktická cvičení byla velmi přínosná. Kurz určitě doporučím. Osobně mi pomohl v mnohém otevřít oči a mluvené slovo si skutečně užívat. Pan Dvořák je skvělý lektor, příjemný, milý. Velmi se snaží každému prakticky a indviduálně pomoci. Prostě super!"
Martin Veselý, CEO

"Pan Dvořák je excelentní lektor a to jak po profesní, tak lidské stránce. Již po 2 dnech došlo k výraznému zlepšení především v oblasti dýchání, artikulace a klidného projevu. By to pro mě nejužitečnější kurz rétoriky, jaký jsem dosud absolvovala. Splnil má očekávání a že nebyla malá :-), také organizace kurzu byla výborná.
Radka Vašutová, Univerzita Palackého   

"Lektor je výborný, svědomitý a příjemný, dokáže zaujmout a umí pracovat s lidmi. Je to profesionál a zároveň trpělivý školitel. Byly to dva efektivně strávené dny, kurz splnil má očekávání, perfektní náplň, propojení teorie s praxí, praktický nácvik, možnost rozebrat chyby, vyzkoušt si vše prakticky. Určitě mi pomohl při vylepšení práce s hlasem a navnadil mě na práci na sobě a zároveň povzbudil."
Diana Hověžáková, Univerzita Palackého    

"Výtečné, kurz splnil má očekávání. Zjistil jsem, kde mám rezervy a jakým způsobem mohu pracovat a trénovat, abych se zlepšil. Lektora hodnotím na 1*, kurz rád doporučím svým kolegům."
Petr Misák, manager,  Accenture Central Europe         

„Krásné dopoledne paní Horáková, moc děkuji za kurz. Pan Dvořák byl opravdu super. Stále si nějaké věci zkouším a myslím, že už je to mnohem lepší. Kurz rád doporučím všem, kdo potřebují mluvit před druhými a veřejně vystupovat. Ještě jednou moc děkuji.“   
​INDIVIDIUÁLNÍ LEKCE RÉTORIKY
David Šťastný, zastupitel města Hluboká nad Vltavou a jednatel Sportovně relaxačního areálu 

David Šťastný

"Miroslav Dvořák je výjimečný lektor i člověk. Pod jeho vedením jsem se naučila techniky, které nejsou jednoduché, ale tak, jak je podá on, se zdají být zcela srozumitelné. Kurz s ním byl zábavou plnou poučení. Kurz byl dobře organizován a naplnil má očekávání. Určitě budu doporučovat, tento kurz mi dal hodně a ráda se zúčastním pokračování."
Silvie Špryňarová, Regionální rada regionu Severovýchod

"Kurz rétoriky po všech stránkách na vysoké úrovni, rozhodně bych ho doporučil každému, kdo potřebuje mluvit a vystupovat. Miroslav Dvořák je profesionál, schopný vše velmi poutavě vysvětlit a ukázat, dle mého názoru perfektní lektor."
Jiří Šmrha, Advokátní kancelář

"Příjemná atmosféra kurzu a prostor pro každého účastníka. Miroslav Dvořák je odborně erudovaný, velmi trpělivý a empatický lektor s velkou energií, který poskytuje posluchačům užitečnou podporu."
Magdalena Skalníková, Lékařská fakulta UK 

"Charizmatický lektor s pedagogickým talentem a krásným hlasem."
Ivana Holubová

"Kurz předčil má očekávání, zlepšila jsem se v denní mluvě i v přednášení. Pan Dvořák vše vysvětlil jednoduše a srozumitelně i pro laiky, má velmi profesionální a zároveň i přátelský přístup. Moc doporučuji - doporučím své rodině i přátelům."
Marie Brožová, vysokoškolská studentka

"Chtěla jsem se naučit a pochopit, jak pracovat s hlasem a to mi kurz rozhodně splnil! Vše bylo výborné, kurz se mi líbil. Velice jsem si účast užila a hodně se naučila. Pan Dvořák je výborný učitel, moc se mi líbil jeho trpělivý, příjemný a vtipný přístup k nám žákům.
Je to skvělý lektor, má příjemné i vtipné vedení. Moc mi pomohl. Kurz mohu jen doporučit."
Ing. Eva Křováková, lektorka v Úřadu průmyslového vlastnictví

"Kurz vřele doporučuji každému, kdo přemýšlí o tom, že by mohl zlepšit svůj mluvený projev."
Barbora Nykodýmová

"Jasný, přehledný, výstižný výklad. Důraz na praktický nácvik a individuální péči. Přehledná skripta a super komunikace."
Simona Brůžková

"Skvělá organizace, adekvátní přizpůsobení publiku a důraz na praxi."   
Lucie Haškovcová

"Děkuji - hodnocení jsem sepsala, vytisknu jej, samozřejmě na hlavičkovém papíře naší advokátní kanceláře. Skutečně Vaší společnost mohu s čistým svědomím doporučit, můj řečnický projev se opravdu zlepšil k lepšímu. Opravdu jste jedničky!" 
Jaroslava Frkalová, advokátka

"Děkuji panu Mirkovi, je vidět, že tomu opravdu rozumí a bylo nám s ním dobře, naučil nás základy, které jsou velice důležité – asi jako abeceda, abychom mohli číst, tak dýchání a artikulace, abychom mohli dobře mluvit.
Bylo to velice příjemné, náročné a poučné. Kurz rétoriky doporučuji každému, kdo má zájem o kultivovanou řeč."
Jana Vašíčková, Elmat

„Velmi dobře srozumitelné, odbornost vedena přímo na míru jednotlivce, očekávání byla splněna, komunikace výborná, očekávání byla splněna na výbornou. Ráda bych v budoucnu v tomto oboru pokračovala.“
Denisa Spillerová, Kulturní centrum RapotínLetní rétorika hravě - Miroslav Dvořák   (odpolední kurz, 4 lekce)

"Srozumitelné. Kurz s ním byl zábavou plnou poučení. Kurz byl dobře organizován a naplnil má očekávání. Určitě budu doporučovat, tento kurz mi dal hodně a ráda se zúčastním pokračování."     
Silvie Špryňarová, Regionální rada regionu Severovýchod

"Výborný, vynikající, milý lektor. I když se člověku nedaří, chválí! Kurz bych doporučila pro příjemně malou skupinku posluchačů, vlastně jsme si stále hráli."
Pavlína Mihoučová, učitelka Střední školy usmělecké a řemeslné

"Je dobré, že byl kurz realizován ve 4 po sobě jdoucích dnech, vyhovovalo to mým časovým možnostem. Byl pro mne rozhodně přínosný. Lektor je praktik, děkuji za spoustu nápadů, které použiji při své pedagogické práci. "
Jana Porvichová, ředitelka Střední školy umělecké a řemeslné

 "Kurz rétoriky po všech stránkách na vysoké úrovni, rozhodně bych ho doporučil každému, kdo potřebuje mluvit a vystupovat. Miroslav Dvořák je profesionál, schopný vše velmi poutavě vysvětlit a ukázat, dle mého názoru perfektní lektor." 
Jiří Šmrha, Advokátní kancelář

"Při večerním kurzu jsem se bála únavy, ale paradoxně jsem z kurzu chodila odpočinutá a příjemně naladěná. Obsah byl šitý na míru účastníkům. Lektor zvládá pružně reagovat na konkrétní potřeby i chyby posluchačů. Je milý, sympatický, energický a nebojí se legrace. Kurz doporučuji lidem všech úrovní i zaměření. Každý si odnese své a ještě je obohacen pozorováním ostatních."
Martina Roubalová, učitelka Střední školy usmělecké a řemeslné

"Obsahově velmi vysoká úroveň. Velmi oceňuji praktický nácvik od začátku až do konce kurzu. Předčil má očekávání, neboť jsem měla pocit, že jsem se zlepšila už v průběhu kurzu, naučila jsem se pracovat s hlasem a s trémou. Tento kurz rétoriky doporučuji každému, kdo  chce zlepšit svůj mluvený projev. Lektor Miroslav Dvořák je skvělý! Velmi sympatický a příjemný. Klade důraz na individuální přístup a pomáhá každému posluchači zlepšit jeho projev."  
Barbora Nykodýmová, Ivitera

"Vše bylo srozumitelné natolik, že jsem sami na sobě pocítili zlepšení již během kurzu a víme, jak dále zlepšovat své dovednosti. Lektor byl příjemný, vnímavý, pečlivý, vtipný. Kurz mohu doporučit pro všechny, kteří chtějí prezentovat a veřejně mluvit." 
Simona Kopecká, ACO

"Příjemná atmosféra kurzu a prostor pro každého účastníka. Miroslav Dvořák je odborně erudovaný, velmi trpělivý a empatický lektor s velkou energií, který poskytuje posluchačům užitečnou podporu".
Magdalena Skalníková, Lékařská fakulta UK

"I když jsem Miroslava Dvořáka znala z televizního seriálu, byla jsem ohromená tím, jaká neskutečná osobnost je, jak obrovské má charisma. Celý můj dojem umocňoval jeho hlas jako zvon. Neuvěřitelný hlas, se kterým umí lektor výborně pracovat. Během kurzu jsme se učili, jak správně dýchat, kde a jak tvořit hlas, aby nedocházelo k přílišnému přetěžování hlasivek, jak mluvit, jak správně stát před publikem a jak pracovat s neverbálním projevem, procvičili jsme různá dechová cvičení a cvičení na rozmluvení před projevem. Pan Dvořák mě upozornil na nedostatky mého verbálního i neverbálního projevu. Díky němu jsem se zaměřila na všechno, co dělám špatně. Od kurzu navštěvuji logopedku a byla jsem na konzultaci ohledně barvy a síly mého hlasu. Cenné rady a připomínky od tak zkušené osobnosti jako je Miroslav Dvořák mě velmi motivovaly a posunuly o krok v před na cestě za mou vysněnou prací – stát se tiskovou mluvčí." 
Tereza Čistecká, studentka

"Kurz byl obsahově vyhovující, srozumitelný, pestrý. Umožnil mi uvědomit si své slabiny a pracovat na nich. Lektor je milý, vstřícný se smyslem pro humor, dobrý profesionál s bohatými zkušenostmi z praxe."
Alena Slaninová, pedagožka


Rétorika a práce s hlasem (večerní 4 týdenní kurz) - Miroslav DvořákMarkéta Mráziková - Pellarová

"Kurz bych doporučila každému, kdo se chce seznámit s rétorikou a možnostmi, jak na svém mluveném projevu pracovat. Kurz byl srozumitelný, přiměřeně dlouhý, intenzivní a odborný. Oba lektoři se zaměřují na individuální potřeby účastníků"
Veronika Hlaváčová, stážistka, Slovo 21 z.s.

"Večerní kurz se mi velice llíbil, plně mi vyhovovalo rozložení do 4 lekcí. Mezi jednotlivými lekcemi to pak lépe projde hlavou, je prostor pro procvičování. Lektory hodnotím známkou výborně. Vždy vše vysvětlili srozumitelně s příklady a poskytovali nám zpětnou vazbu. Kurz mohu plně doporučit, sama bych si ho chtěla po nějaké době znovu zopakovat."
Julia Skarynava

"Velmi srozumitelné, dobře strukturované. Perfektní zapojení posluchačů do cvičení, příjemná a uvolněná atmosféra. Lektoři měli profesionální přístup a velmi dobře poskytovali zpětnou vazbu se všemi plusy i mínusy. Určitě bych kurz doporučil."
Aleš Baránek, KBC

"Organizace 4 lekcí OK. Člověk si to stihne procvičit a trochu zažít. Oba lektoři jsou velcí odborníci, skvělý přístup a odpovědi na všechny dotazy, častá zpětná vazba pro každého. Oceňuji ukázky z praxe, individuální přístup a možnost feedbacku i od ostatních účastníků."
Jitka Tůmová, tisková mluvčí a specialista komunikace, MVV Energie CZ 

"Doporučila bych - všechno mi vyhovovalo a splnilo očekávání. Lektoři jsou profesionálové, je znát jejich výborná práce s hlasem."
Šárka Jindřichová, metodik vzdělávání,    Generální ředitelství cel

 


1. Řečnická škola  -  lektorský tým odborníků

"Absolvovala jsem projekt 1. Řečnická škola během 6 měsíců 2015 / 2016. Celá 1.ŘŠ se skládá ze 4 modulů: Argumentace, Rétorika, Prezentační dovednosti a Mediální trénink. Program projektu mi pěkně zapadal do sebe. Musím říct, že i když jsem šla například do prezentačních dovedností trochu skepticky naladěna, protože základy prezentace máme všichni několikrát za sebou, byla jsem průběhem kurzu příjemně překvapena. Tak i z každého z dalších kurzů jsem si odnesla něco nového pro sebe, na sebe vztaženého. Ať už v případě argumentace či dalších témat bylo celý den co trénovat a postupně zlepšovat dovednosti, což je způsobeno výbornou prací lektorů. Toho si cením na celém projektu nejvíc: individuální přístup lektorů a nastavení programu, tj. přizpůsobení potřebám každého účastníka. Ihned po absolvování každého z kurzů jsem nové dovednosti využila ve své praxi. Mediální trénink je zlatou tečkou na závěr 1.ŘŠ. Velmi pozitivně hodnotím časté video nahrávání a okamžité získání zpětné vazby, což je pro praxi velmi důležité. Nácvik praktických dovedností na modelových situacích, okamžitá zpětná vazba a předávání vlastních zkušeností z profesionální praxe lektora nejsou ničím nahraditelné. Děkuji a kurz vřele doporučuji."
Vladimíra Bartejsová, Manažerka investičních produktů ING Bank


Mediální trénink  - Jozef Ftorek​

"Pan Ftorek a studio Holly byli opravdu vynikající. Rychlost přizpůsobení agentury a flexibitu vzhledem k našim potřebám  v mnoha ohledech jsme uvítali." 
Valerie Wagnerová, kancléřka Univerzita Pardubice

"Mediální trénink splnil má očekávání. Teorii jsem si vyzkoušela v praxi. TV studio je nenahraditelná zkušenost."                  
Ing. Jitka Tůmová, tisková mluvčí MVV Energie CZ a.s.

"Kurz naplnil má očekávání. Velmi důležitá zpětná vazba k jednotlivým cvičením na kameru. Možnost "vidět se" a v budoucnu to reflektovat. Trénink byl užitečný pro získání větší sebejistoty před kamerou i pro komunikaci s novináři. Pomohl odbourat zlozvyky. Lektor Jozef Ftorek čerpá z vlastní novinářské praxe, dokáže zaujmout a dát potřebnou zpětnou vazbu."
Jiří Pitaš, ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s.

"Mediální trénink je zlatou tečkou na závěr řečnické školy. Velmi pozitivně hodnotím časté video nahrávání a okamžité získání zpětné vazby, což je pro praxi velmi důležité. Nácvik praktických dovedností na modelových situacích, okamžitá zpětná vazba a předávání vlastních zkušeností z profesionální praxe lektora nejsou ničím nahraditelné. Děkuji a kurz vřele doporučuji."
Vladimíra Bartejsová, Manažerka investičních produktů ING Bank

PR, krizová a mediální komunikace Jozef Ftorek​

"Trénink splnil má očekávání, zejména sdílení vzájemných zkušeností a včetně možnosti zpětné vazby při natáčení. Lektor je velmi vstřícný, ochotný, zřetelně mi vysvětlill, co potřebuji zlepšit a jak."
Prokop Voleník, tiskový mluvčí, Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje

"Kurz mi jako laikovi pomohl se v tématu PR a krizové komunikace dostat. Pan Ftorek je vynikající a zkušený lektor, který umí zaujmout. Oceňuji propojení různých úhlů pohledu a sdílení zkušeností."
Markéta Skřivánková, začínající tisková mluvčí
 


Mediální trénink a politický marketing - Jan Kubáček

"Individuální trénink na míru mým potřebám jsem absolvoval jako tiskový mluvčí  s cílem být připraven na prezidentskou kampaň. S průběhem a výsledky tréninku jsem velmi spokojen. Lektor mi velmi pomohl, oceňují jeho skvělý přístup a otevřenost zpětné vazby. Program hodnotím na 100% a doporučuji všem, kdo chtějí být připraveni na politické a mediální kampaně."
Jakub Holas, tiskový mluvčí a PR pracovník

Mediální prezentace - Jan Kubáček

"Očekával jsem, že se dozvím, jakým způsobem mám komunikovat s médii. Očekávání se splnilo nadmíru. Bylo to jedno z mých nejlepších školení a byl to užitečně strávený čas. Dostali jsme důležité informace jak pro komunikaci s médii, tak pro komunikaci s ostatními partnery. Školení mohu opravdu doporučit. Lektor je vynikající, dokáže zaujmout a všechno vysvětlit na konkrétních příkladech."
Ing. Radek Tlačil, starosta obce Pomezí nad Ohří

"V komunální politice jsem nováček, proto jsem cítila velkou potřebu školeného vhledu do problematiky mediální komunikace. Kurz zcela splnit má očekávání a v řadě oblastí je dokonce výrazně předčil. Účast na kurzu byla opravdu přínosná, lektor dokázal udžet pozornost, používal řadu modelových situací a příkladů a dokázal nám velmi dobře popsat a vysvětlit jednotlivé problémy a situace, které mohou nastat, pomohl nám se na ně připravit a správně na ně reagovat.
Kurz bych opravdu bez váhání doporučila každému, kdo pracuje a komunikuje s lidmi a médii."
Ing. Eva Třísková, starostka městyse Svatava


Interní komunikace - František Tlapák

"Hodnocení všech našich účastníků tréninku Interní komunikace byla naprosto se v superlativech, zvláště k lektorovi. Je vidět, že tento produkt se Vám opravdu vydařil a můžete jej zařadit mezi své TOP.  Cítil jsem potřebu Vás i o této zpětné vazbě informovat a zdravím Vás."
doc. RNDr. Josef Dolínek, CSc., odd. personálního rozvoje, Ministerstvo vnitra ČR

"Vynikající lektor. Zkušenosti z branže a z profesního života neocenitelné. Lidský přístup málokde vídaný. Úroveň školení nad očekávání vysoká, přínos nesporný, dávám 1***."
Jan Kravčík, MV ČR

"S kurzem jsem velmi spokojen a oceňuji zejména lektorovu zkušenost, erudici, znalosti i projev. Kurz doporučím ostatním kolegům."
Marek Vetýška, MV ČR


 Přesvědčivá argumentace a pohotová komunikace  -  Jan Korbel

"Dobrý den, Honzo, v březnu 2016 jsem se zúčastnil 2-denního tréninku Přesvědčivá argumentace a pohotová komunikace, který jste vedl. Trénink jsem si vybral,  protože  ve své práci a v životě se potkávám se situacemi, kdy je nutné vyjednávat jak s interními, tak externími zákazníky a cítil jsem, že v této oblasti potřebuji pomoci se zlepšením, zejména v oblasti ujasnění si přípravy a postupů pro argumentaci a následnou komunikaci. Od kurzu jsem očekával, že bude interaktivní a opravdu "tréninkový".  Byl jsem mile překvapen Vaší schopností kurz na počátku dobře zarámovat, co mě čeká, schopnost zapojit na otevřeném kurzu do práce na počátku úplně cizí lidi a zejména, naprosto praktické trénování rozhovorů v praxi, přirozené zapojení "obávaného" natáčení na video a následné rozbory rozhovorů, identifikaci co dělám dobře a co měnit, dělat jinak.  Odnesl jsem si praktické zkušenosti, postupy a velmi dobré materiály, které se mi hodí v mojí každodenní práci, velmi intenzivně "trénuji" a osobně cítím, že se mi daří věci lépe prosazovat."
Petr Šenkýř, ředitel Autofinancování, ČSOB Leasing

Obsahová úroveň kurzu výborná, očekávání naplněné, hodně praktických ukázek, scének, reálných situací. Lektor perfektní, odborně, skvěle připravený, zkušený. Teorie i s mnoha použitelnými příklady z praxe.“
Peter Hruška, T-mobile     

"Trénink doporučuji pro vysokou míru interakce, praktická cvičení, argumentační techniky, stanovení rámce v rozhovoru, styly myšlení. Lektor je vynikající."
Renata Hellerová, e4t

"Profesionální přístup, přirozený výklad, osobní charisma, uvítal jsem řešení konkrétních situací. Příjemné zázemí agentury :-)"
Pavel Orendáš, Škoda Auto a.s.

"Kurz je vedený na vysoké odborné úrovni s odpovídajícím zaměřením na praxi. Získal jsem uspořádaný přehled o pravidlech komunikace a návod, jak je používat, získal jsem nový pohled na zdánlivě samozřejmé věci. Lektor Jan Korbel je sympatický, vstřícný, zasvěcený odborník. Vytvořil příjemnou a motivující atmosféru."
Petr Vokáč, MV ČR


Prezentační dovednosti - Jan Korbel

"Dvoudenní kurz prezentačních dovedností s Honzou Korbelem byl pro mě velmi přínosný. Profesionálně vedený kurz byl hodně zaměřen na praxi. Od samého počátku jsme byli aktivně zapojeni, čas byl plně využit a vše probíhalo v přátelské atmosféře. Získané teoretické poznatky si každý účastník hned vyzkoušel a obdržel zpětnou vazbu nejen od lektora, ale i od ostatních účastníků. Díky videotréninku a jeho rozboru jsme se dozvěděli, jak své vystupování dále rozvíjet a na co si dávat pozor. Lektor se také důkladně věnoval - mnohdy opomíjené - přípravě neverbální komunikace. V průběhu celého kurzu jsme měli dostatek prostoru na individuální dotazy. Vystupování ostatních účastníků pro mě bylo rovněž inspirací. Kurz doporučuji."   
Ing. Jitka Tůmová, manažer komunikace a marketingu,  MVV Energie CZ a.s.

"Vyzdvihl bych vysokou odbornost lektora, znalost problematiky a trpělivost s vysvětlováním problematiky až do detailů. Vhodné pro všechny, kdo prezentují před skupinou lidí."
Vítězslav Rychlý, manažer Hartmann Rico a.s.

"Přístup lektora, zkušenosti, odbornost - super. Ideální vyvážení teorie a praxe. Boření některých mýtů, všeobecně komunikovaných doporučení, která jsou v realitě jinak. Lektora a kurz jednoznačně doporučuji."
Martin Havelka, generální ředitel Vigour

„S Honzou Korbelem jsem absolvovala školení zaměřené na prezentační dovednosti v rámci série školení 1. Řečnické školy v AHA PR Agency. Honza je velmi pozitivní, zkušený a profesionální školitel. Přidaná hodnota Honzy šla hluboce za rámec běžné osnovy. Ze školení jsem si tak odnesla spoustu cenných typů, doporučení a „fíglů" jak pracovat s pomůckami, dosáhnout pozornosti po celou dobu projevu či vypadat dobře a profesionálně v jakékoliv fázi prezentace. Velmi oceňuji jeho osobitý styl, který umožnil i přes značně odlišné úrovně a zkušeností jednotlivých účastníků kurzu poskytnout všem individuální přístup.  Honza povznesl řadu mých silných stránek a ty slabé zase odkryl a pojmenoval, tak abych se na ně i v budoucnosti mohla zaměřovat. Já sama jsem všechny nabyté znalosti ihned promítla do praxe a fungují skvěle. Děkuji a kurz vřele doporučuji."
Vladimíra Bartejsová, manažerka investičních produktů ING Bank

„Přes lidský přístup bez profesionalizovaných termínů a technik Jan Korbel předá klientu nové znalosti a stejně tak poukáže na ty, které už klient dávno má, jen si „jich nevšímá" a nevyužívá k rozvoji svých dovedností. Lidskost a přirozenost posílí srozumitelnost předávaného umění (například umění prezentace) a možnost okamžité aplikace praxi - a to jak během samotného školení, tak následně v praxi.
Osobně jsem po školení prezentačních dovedností měla pocit, že stačí málo, aby se člověk výrazně zlepšil, ale zároveň, že mám ještě mnoho co dohánět. Nepůsobilo to ovšem nijak frustračně, naopak ve mně školitel vzbudil chuť „jít do toho". Mezi přednostmi Jana Korbela jako školitele bych vyzdvihla: individuální přístup (vysoká schopnost „diagnózy" jednotlivých účastníků školení), praktičnost, nekonvenčnost, srozumitelnost, pochválí i vytkne aniž by se ostýchal nebo urážel - zkrátka kouč jak má být :) Myslím, že navrhnu svému vedení, abychom uspořádali další školení."
Eva Staňková, Vedoucí Eurocentra Liberec, Eurocentra Úřadu vlády ČR

"Jeden z nejlepších kurzů osobního rozvoje, který jsem absolvoval. Výborná byla kombinace zdánlivých maličkostí, které ovlivňují celkový dojem při prezentaci, praktický nácvik, nahrávky a následná analýza, kdy se člověk vidí a vnímá chyby. Ucelený, logický nácvik. Lektora hodnotím velmi, velmi pozitivně, Honza Korbel upozorní na chyby, aniž by se člověk cítil poníženě nebo trapně. Tréninku jsem se zúčastnil na doporučení mé kolegyně, která byla rovněž nadšená. Rozhodně budu kurz doporučovat!"
Ing. Jaroslav Houček, vedoucí oddělení hnojiv, Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

„Kurz předčil má očekávání. Poučil, navedl, jak odstranit nedostatky. Jan přívětivě navedl ke zlepšení, podělil se s námi o přínosné tipy, jak vylepšit svůj projev.“
Petra Machoň, PR specialistka MVV Energie CZ a.s.      

„Spokojenost, získal jsem teoretické základy; možnost vyzkoušet projev + okamžitá zpětná vazba; doporučení jak zlepšit prezentování konkrétní prezentace.“
Ladislav Hrdý

"Jednoznačně přínos: výživné informace, zvednutí sebevědomí, zlepšení přijetí zpětné vazby, lepší práce s hlasem a neverbální komunikace. Výborné jako vždy a ještě trochu lepší :-)"
Lenka Jedličková, lektorka,specialistka call centra

"Vysoká úroveň kurzu, pomohl mi připravit se na prezentaci. Hodnotím lidský přístup lektora, přirozenost, osobitost, profesionalitu. Jan dokáže uvolnit atmosféru, rozproudit energii a radovat se."
Silvie Buchtová, kosmetička, GERnétic


Synergogické workshopy
Rozvoj manažerské výkonnosti - Leadership
  - Jan Korbel

"Rozhodně to není jen další školení o manažerských dovednostech, které se absolvuje a po čase jeho přínos vyprchá. Tohle je jedna z nejlepších investic do rozvoje za poslední roky."
Martina Vávrová, ředitelka zásobování a logistiky RWE, a.s.

"Tento kurz mi zásadně pomohl pochopit způsoby chování různých lidí v různých situacích. Odnesl jsem si až překvapivě realistický plán na zlepšení sebe sama."
Pavel Němec, výkonný ředitel, Hogg Robinson, s.r.o.

"Nečekala jsem takový zlom a drive. Jan Korbel je příjemný se zdravou autoritou."
Helena Jemelková, Head of Sales MG&E, HRG Czech Republic

"Grid je výborná koncepce. Nabízí sebepoznání skrze získání zpětné vazby od jednotlivých členů týmu. Umožňuje si též uvědomit, na které věci při práci s ostatními v týmu je potřeba se zaměřit a neustále je rozvíjet. Tento program je vynikající možností kromě poznání sebe sama poznat i chování ostatních lidí v týmu."
Viliam Bobšanský, manažer logistiky DACHSER Slovakia, a.s.
 
"Workshop probíhal v absolutně přirozeném duchu, kdy postupně s adekvátní progresí nabíhalo v našich hlavách přesně to podstatné, co v nich nabíhat mělo. Tj. že docházelo k zamyšlení, prozření, překvapení atd., o jaké pohledy na svou práci se ochuzujeme a jak neuvěřitelně efektivní může být řízená zpětná vazba od kolegů manažerů, jedno na jaké úrovni kariéry. Už samotné pracovní setkání manažerů, kdy je prostor si vyměnit zkušenosti, má velký význam. Pokud je však ještě řízeno někým, kdo takový koncept dokáže uchopit a předat jako Honza Korbel, který je dle mého pro tuto oblast velice talentovaný, je to absolutně famózo! Osobně se už nějakou dobu sám intenzivně zajímám, jak využít lépe své kapacity, přemýšlím, kde a jak se proškolit tak, aby mi to dávalo smysl, poučit se z chyb atd., neboť staří pardálové mají sklony si myslet, že již hodně ví, opakují své návyky, aniž by to vůbec registrovali a omezují tím svůj potenciál."
Jan Měšťánek, SMS - finanční poradenství

PŘEČTĚTE SI, jak hodnotí přínos programu i další klíčoví manažeři společnosti SMS - finanční poradenství
 
       

Další ohlasy účastníků


Obchodní a prodejní dovednosti  - Jan Korbel

"Nikdy jsem netušila, že by obchod mohl být zajímavý, až do té doby než jsem se zúčastnila kurzu obchodních dovedností, který vedl Jan. Jeho jedinečný přístup, udělal z kurzu něco neobyčejného. Tento kurz ve mně vzbudil hravost, touhu a vášeň pro věc, kterou děláte. Pokud chcete něco ve vaší firmě či se sebou samým změnit, začněte Honzou. Nebudete litovat."
Gabriela Lecková (obchodní zástupce, Grape SC, a.s.)

„Ing. Jan Korbel pro tým obchodníků a accountů ALD Automotive vedl celodenní trénink pokročilých obchodních dovedností. Trénink byl velmi profesionální, s maximálním nasazením a byl pro tým ALD Automotive nesporným přínosem. Na základě našich pozitivních dojmů a zkušeností chceme s panem Korbelem ve školení pokročilých obchodních dovedností dále pokračovat na dlouhodobém základě.“
Jaroslav Laur (Sales&Marketing Director, ALD Automotive)

 „S Janem Korbelem jsem dohodl proškolení telefonních operátorek našeho call centra. O jeho skutečném zájmu a profesionálním přístupu k dohodnutým tématům svědčí to, že si před vlastním školením nechal zaslat několik náslechů od každé operátorky, aby tak byl připraven na individuální přístup ke každé účastnici školení. Díky tomu se nejednalo o žádné teoretizování, ale o řešení naprosto konkrétních situací, s kterými se operátorky při své práci setkávají.          
Vystupoval klidně, s velkou dávkou empatie, což navodilo uvolněnou, ale přitom tvůrčí atmosféru. Školení pana Korbela hodnotím jako jedno z nejlepších, které jsem měl možnost poznat. Proto jej mohu každému vřele doporučit.“
Antonín Truksa (obchodní ředitel divize V.I.P., WS International a.s.)

 „Strávil jsem s Janem 2 dny v tréninku obchodních a prodejních dovedností ve skupině 6 osob. Jeho trénink byl velmi individuální, zaměřen na reálný svět obchodu s velkým množstvím her a cvičení. Jan vytvořil výjimečnou atmosféru a čas utekl neuvěřitelně rychle. Prošli jsme všechna témata, která jsme si přáli probrat. Rád navštívím Janův pokročilý trénink prodejních a obchodních dovedností.“
Daniel Vláčil (Sales & application specialist LCMS, Bruker s.r.o.)
 
"Skvělý lektor pro obchodní dovednosti. Nezbývá než doporučit a malými krůčky aplikovat předané zkušenosti do praxe v obchodním styku." June 12, 2012
Radim Kryštůfek (sales manager, SATRA, spol. s r. o.)
 
 „I have attended Jan's sales training - Unconventional techniques for extraordinary sales men. He is   wonderful coach and consultant with a very handson, practical approach, a lot of activity required from the participants. I especially enjoyed Jan's out-of-box techniques and exercises which opened   whole new perspective on doing sales. He is also very good at managing different types of personalities and work with people individually despite of group type of training."
Zuzana Poltoratská (Sales & Project Manager at Bohemian Works) 

Komunikace v obtížných situacích Jan Korbel

"Přínosný pro naši práci v týmu, je vhodný pro uvědomění si souvislostí v komunikaci. Hodnocení Jana Korbela velmi dobré."
Radek Šubrt, MV ČR

"Skvělé hodnocení pro lektora - velmi vstřícné jednání. Kurz byl na velmi dobré úrovni."
Ivana Kovaříková, MV ČR

"Doporučila bych kurz pro praktický přínos, spojení teorie s praxí a naším pracovním prostředí. Objevila jsem nečekané možnosti komunikace. Velmi dobrý lektor se zkušenostmi."
Dana Salingerová, ComAp, a.s.


Telefonická komunikace -  Lenka Jedličková

" Lepší školení jsem opravdu nezažila. Paní Jedličková je úžasná. Odnáším si informace, co mám zlepšit a jak odstranit chyby - skákání do řeči, více se ptát a naslouchat, ujišťovat, že rozumím a chápu. Jsem s kurzem moc spokojená, byl přínosný a všichni jsme byli zapojeni do cvičení."
Pavlína Kuntošová, MV ČR

"Kurz byl velmi dobrý, líbily se mi praktické scénky, kde jsme mohli vyzkoušet a uplatnit teoretické poznatky. Lenka umí výborně předat informace, udělala na mě velmi dobrý dojem."
Petra Nedellecová, vedoucí klientského servisu, Pojišťovna VZP a.s.    

"Školení hodnotím jako výborné, oceňují profesionální přístup lektorky, teoretické základy a praktická cvičení, příjemnou atmosféru i prostředí".
Zdeněk Novák, MV ČR

"Trénink telefonování byl inspirativní, zajímavý a přínosný pro praxi"
Eva Hauptová, MV ČR

„Trénink s Lenkou Jedličkovou bych doporučil všem call centrům. Obsah, rozsah, odbornost i celkový přínos hodnotím velice kladně.“
Petr Prokeš, ARRIVA Transport, a.s. 

"Lenka Jedličková je opravdová profesionálka v oboru, uvádí hodně inspirativních příkladů z praxe. Je velmi příjemná, dobře se s ní komunikuje, působí lidsky a otevřeně, což vede k uvolněné atmosféře a menší nervozitě. Trénink byl obsahově k věci, přizpůsoben našim potřebám a prostředí, ve kterém se pohybujeme. Program byl praktický, nepřipadám si zahlcená informacemi a celkově hodnotím kurz jako velmi přínosný."
Jana Kopecká, Pojišťovna VZP

„Úroveň byla velmi dobrá. Paní Jedličková je profesionálka se zkušenostmi z praxe. Kurz byl veden zajímavým a interaktivním způsobem. Odnáším si cenné rady do mého zaměstnání. Vím co a jak zlepšit v komunikaci a zaměřím se na to. .
Lenka Pačesová, Pojišťovna VZP


Asertivita, sebeprosazení a zvládání konfliktů - Jana Soumarová

"Během školení jsem zažila hodně AHA momentů. To je rpo mě nejefektivnější učení a zapamatování si konkrétní myšlenky. Bylo to pro mne velice inspirativní. Je úžasné, že jsme teorii okamžitě proměnili v praxi. Jsem spokojená s náplní dne i formou prezentace. Jana se v tématu vyzná. Dokáže jakýkoliv dotaz přenést do srozumitelné formy. Udržuje pozornost po celý den. To je skvělé! Různorodé formy prezentace - test, výklad, prezentace, diskuse .... pěkně připravené!!! Pomohlo mi zjištění vlastních nevyřešených situací a pomoc zrušit nechtěné opakující se situace. Člověk si dokáže převést spousty situací do života a reálné praxe."
Veronika Broncová, personalistka a trenér, Česká pošta s.p.

"Kurz asertivity splnil má očekávání a hodnotím ho přínosně. Lektorka je zkušená a má osvědčené tipy z praxe. Oceňuji konkrétní metody a návody, jak být více asertivní."
Josef Pavlištík, konzultant, Logio s.r.o.

"S kurzem asertivity lektorky Jany Soumarové jsem moc spokojen, bylo to perfektní. Jde o důležité znalosti a dovednosti, které by měl mít každý, ale ve školách se to nikde nenaučíte. Je to základ pro komunikaci v životě."
Jakub Seminán, projektový manažer, Letiště Praha a.s.

"Velmi přínosný trénink pro pracovní i osobní život. Lektorka je perfektní. Největší přínos pro mě má umění říci ne, zpětná vazba a negativní dotazování."
Martin Beneš, bankovní poradce, Unicredit Bank CR a.s.   

"Paní Soumarová je příjemná, vše dokonale vysvětlí, nezdráhá se odpovídat na konkrétní dotazy z praxe a nezaměřuje se pouze na modelové situace, což mi vyhovovalo. Vše probíhalo z organizačního hlediska naprosto bezproblémově, obsah byl poučný, interaktivní, hodně kolektivní spolupráce."
Eva Stejskalová, Státní fond životního prostředí ČR

"Celková organizace kurzu od začátku až do konce výborná. Zkušená lektorka, milá a usměvaná, plno praktických příkladů k procvičování, nešlo jen o teorii, ale praktický nácvik a zkoušení různých situací. Forma tréninku v 7 účastnících byla výborná, mohli jsme sdílet i zkušenosti ostatních."
Jana Plachá

"Obsh kurzu naplnil má očekávání, dostali jsme se do hloubky problémů v konkrétních situacích, což byla moje objednávka při zahájení tréninku. Lektorka má hluboké znalosti tématu, vhled do psychologie a úžasnou schopnost udržet pozornost všech účastníků po celý den. Doporučuji: vezměte si praktické situace, nebuďte pasivní a sami je dejte na stůl. Tak si odnesete nejvíc."
Karel Šmejkal, vedoucí odd. rozvoje vzdělávání, Česká pošta s.p.

 Asertivita pro ženy ve firemním prostředí - Jana Soumarová

"Velmi praktický kurz a výborná lektorka, zaměřila se na praktický přínos a naše hlavní problémy a přizpůsobila tomu kurz."
Kateřina Halásek Dosedělová, PWC

"Lektorka byla velice dobře připravená, příjemná. Kurz má pozitivní přínos, je praktický pro osobní i profesní život. Pomůže se zamyslet nad každodenním žovotem a situacemi, které pomůže analyzovat a připravit se na ně, abychom v budoucnu vědeli, jak lépe reagovat a řešit nastalé problémy a situace."
Monika Šeptáková, Česká pojišťovna, a.s.

"Celkově jsem spokojená, kurz splnil má očekávání a mohu jej doporučit. Lektorka je příjemná a dokáže zaujmout. Komunikace a organizace agentury AHA byla vyhovující. Věřím, že budu moci získané poznatky brzy aplikovat v praxi."
Ivana Holubová, specialista, Pražská energetika a.s.

Stress management  - Jana Soumarová

"Očekávání se naplnila, dostala jsem několik návodů, jak efektivněji pracovat a ty jsem již z části převedla do praxe. Paní Soumarová byla velice příjemná, přednášení bylo podáno záživnou formou (ne, jak jsem zvyklá z ostatních školení, kde usínám po první hodině). Během dne jsme si vyzkoušeli i několik protahovacích cviků, které byly velice příjemné a přínosné. Lektorka nás všechny nenásilnou formou zapojovala do aktivit. Celkový dojem je jednoznačně pozitivní, paní Soumarovou i kurz hodnotím výborně. Více takových školení :-)"
Ing. Jitka Macejíková, koordinátorka Společnosti raná péče

"Vynikající obsah, odbornost i přínos kurzu. Splnil má očekávání a jsem nadšená. Lektorka Jana Soumarová je vynikající lektorka, má příjemné vystupování, velké zkušenosti, názorně vysvětlí a prezentuje."
Iveta Solichová, vedoucí odborného týmu Unex Slévárna s.r.o.

"Celková úroveň tréninku asertivity byla velice dobrá, nad mé očekávání. Velice se mi líbil obsah a způsob, jak byl kurz organizován. Jana Soumarová je velice milá lektorka se znalostmi i z oboru psychologie, takže jsme mohli jít hodně do hloubky problematiky. Vyzdvihuji velmi pozitivní naladění lektorky, obsah a praktické techniky asertivity."
Barbora Sutta

"Vše bylo odvedeno skvěle, trénink byl dostatečně interaktivní i odborně vedený. Lektorka měla výbornou přípravu, umí udržet pozornost posluchačů po celou dobru tréninku a předat informace a zkušenosti. Z tréninku vysoce hodnotím především pochopení problémů, které nastávají při komunikaci a možné postupy, jak tyto problémy a konflikty asertivně řešit."
Vojtěch Müller, právník Vysoká škola báňská

"Smekám pomyslný klobouk. Během tréninku jsem neměl žádný problém s udržením pozornosti, odcházím obohacen o spoustu informací. Praktická cvičení byla výborná i zábavná. Úroveň kurzu hodnotím jako velice vysokou hlavně díky přístupu lektorky Jany Soumarové. Doporučuji!"
Jan Machatka, kreditní analytik, Scania

Time a priority management - Jana Soumarová

"Obsah plně odpovídal anotaci kurzu time managementu, oceňuji škálu metod, ze kterých si účastník může pro reálný život vybrat tu svou. Jana Soumarová je velmi empatická a profesionální lektorka na svém místě. Děkuji!!!"
Simona Šedá, Národní ústav vzdělávání

"Interaktivně vedený kurz se zaměřením na praktičnost. Lektorka příjemná, zkušená, školení poutavé."
Jiří Vávra, specialista, Digiteq Automotive, s.r.o.


Profesionální péče o klienty - Zita Henselová

"Kurz mi přinesl množství informací, jak jen trochu pozměnit své otázky a odpovědi, které příjemně naladí klienta a přesvědčí ho o tom, že pro něj můžeme udělat to nejlepší a současně uspokojit i naše potřeby."

"Odnáším si radost z nově objevených informací"

"Celkové hodnocení na výbornou. Tento workshop je mi velkým přínosem v mé práci. Zita Henselová byla velice konkrétní, vše bylo srozumitelné a jasné. Děkuji, že jsem se mohla zúčastnit."


Myšlenkové mapy - Jitka Štádlerová

"Dobrá organizace školení i odborná úroveň kurzu. Lektorka je příjemná, sympatická, oceňuji plynulý a srozumitelný výklad."
Petr Fejfárek

"Lektorkou velmi dobře vedený kurz, úplně úžasné, nebylo to jako klasické školeníl."
Jaroslava Plšková, referent, Ministerstvo vnitra ČR


Mediální trénink Marie Retková, Petr Daňko

"Oba lektoři vysoce profesionální, dobré propojení jednotlivých částí kurzu. Pěkné prostředí učebny, zdravé občerstvení, příjemné jednání lektorů i organizátorů, profesionální, pestré."
Petra Krajinová, tisková mluvčí Nemocnice Jablonec nad Nisou

"Celý kurz byl veden na vysoké profesionální úrovni. Moc se mi líbil a splnil má očekávání. Přesto, že jsem v oboru začátečník, lektoři přispěli svým přístupem k pohodovému průběhu tréninku. Hodnocení 1*."
Marie Zelenková

"Velmi dobře připravený a vedený kurz, velký přínos. Lektoři mě oslovili svým nadšením, schopností upoutat pozornost, velkou profesionalitou a odbornými znalostmi. 1."
Michaela Hajná, tisková mluvčí Volný CZ

"Převyšující očekávání po odborné a praktické stránce. Lektoři naprosto výborní, komunikativní, na vysoké profesionální úrovni. Nejlepší kurz, který jsem absolvovala!"
Sandra Gosmanová, tisková mluvčí AŽD


Moderátorský kurz I. - Hana Shánělová

"Byla jsem velmi spokojena s celkovým přístupem lektorky i organizací kurzu - splněné očekávání," 
"Paní Shánělová je úžasná bytost, která předává spoustu pozitivní energie. Profesionál ve svém oboru- jsem nadšený!" 
"Honocení lektorky kurzu: SUPER !"  
"Lektorka absolutně naplnila představy a doporučení - děkuji !" 
 


Zvládání trémy při veřejném vystoupení - Lucie Březovská + Irena Orosová

"Bezvadné provedení a pozitivní přístup. Největším přínosem byly praktická cvičení a historky z praxe."
Michaela Průšová

"Perfektní kurz, naprosto odpovídající tématu;  velký prostor pro každého posluchače. Celkově velká spokojenost. Rád bych pokračoval v dalším tréninku."               
Petr A.

"Kurz mi přinesl to, co jsem očekávala, nastínil možnosti, jak se zbavit trémy. Obě lektorky byly příjemné, zábavné, velice profesionální a erudované. Ukázaly mi i jiné stránky mých schopností,  moje přednosti a možnosti, jak pracovat s hlasem. Za to jim díky."
Helena K.

"Vysoká obsahová úroveň. Spojení interaktivity a techniky."
Pavol Velič

"Zajímavé postřehy, dostatek času pro každého účastníka."                   
Veronika Divinová

"Kurz naplnil mé očekávání, odborná znalost lektorek výtečná, náplň kurzu zajímavá, obohacující. Kurz hodnotím velmi dobře, i celkový přínos pro odbourání stresu a trémy, lektorky byly opravdu báječné."
Jana H.


Storytelling a improvizace - Monika Nevolová

"Kurz doporučím kolegům a přátelům, protože je ihned praktický -  vše si vyzkoušíte. Monika je profesionální, má milý a osobní přístup. Ihned od začátku nastolí neformální, příjemnou a otevřenou atmosféru. Jsem pro pokračování."
Jitka Tůmová, specialista marketingu a komunikace, MVV Energie CZ a.s.

"Paní Monika Nevolová potvrdila, že obor, který školí, skutečně ovládá. Dokáže reagovat na dotazy, kurz má strukturu, kterou neohrozí případná improvizace. Na jejím přístupu oceňuji velmi vhodný poměr praktických cvičení a teoretických informací na dané téma. Ke kurzu byly připraveny kvalitní materiály, které pomůžou při pokusech využívat získané dovednosti v praxi. Pro mě velmi důležitý je totožný pohled na etickou stránku probíraných dovedností. Jak sám název školení vypovídá, skládalo se ze dvou témat. Techniky improvizace a vyprávění příběhů. Teoretický výklad a procvičované tréninky byly umně spojené v jeden celek, a proto měli účastníci oprávněně dojem, že se nejedná o dvě témata, ale že se techniky improvizace probírají a procvičují prostřednictvím vyprávěného příběhu.
Ač by se mohlo zdát, že technika „Vyprávěného příběhu“ nemá v IT firmě opodstatnění, potvrdilo se mé očekávání, že je tomu právě naopak. Například na školeních a prezentacích je vždy hodnocena, mimo obsah, i forma, kterou jsou informace předávané. Technika „Vyprávěného příběhu“ dokáže prezentace posunout o „level“ výše. Improvizace bývá v prostředí IT firmy zúžena na schopnost, poradit si technicky v problémech, které vývoj IT systémů přináší. Ovšem nemělo by se zapomínat, že proces vývoje jakéhokoliv IT systému, je spojen s permanentním jednáním se zákazníky. V rámci komunikace může bezděčně či záměrně docházet k „překvapení ze strany“ klienta. V tu chvíli je třeba zapojit improvizaci. Znalost přiměřených technik improvizace může nevýhodu proměnit ve výhodu. Vědomí, že mě změna nezaskočí, protože jsem na ni připraven, přináší „pocit bezpečí“.  Školení bych rozhodně doporučil. Podmínkou je zájem pracovat sám na sobě, zlepšovat a zefektivnit svou práci, či své vystupování."
František Kubáč, Projektant, TESCO SW a.s.

„Kurz improvizace pod vedením Moniky Nevolové byl jeden z nejzábavnějších a na druhou stranu nejužitečnějších kurzů, které jsem za poslední roky absolvoval. Monika dokázala připravit atmosféru, kde se i extrémní introverti uvolnili natolik, že dokázali veřejně vystupovat a improvizovat s humorem sobě vlastním. Nejvíce ze všeho oceňuji pozvolný nástup k samotným vystoupením, nacvičování jednotlivých technik odděleně a vysvětlení jejich potřebnosti, ať je to naslouchání jeden druhému v týmu nebo schopnost zapomenout předem připravený scénář a reagovat na právě vzniklou situaci.“


Psychologická diagnostika osobnosti 

"Celkový přínos diagnostiky hodnotím pro obě oblasti života jako poměrně velký. Tato diagnostika mi pomáhá odhalit čemu věnovat pozornost vedoucí ke zkvalitnění mého osobního i pracovního života."  
Ing. Jitka KoutenskáGrafický design a vizuální komunikace, typografie  Ditta Jiřičková

"Kurz se mi velice líbil a dokonce předčil mé představy. Hlavní, co jsem si mohla uvědomit a více se s tím sžít, je fakt, jak moc nás obklopují vizuální graficky zpracované materíály - reklamy, loga atp. Na kurzu se mi také velmi líbilo jeho velkorysé pojetí, že obsahoval velice rozličné témata - od klasiky až např. po dokumentární film Renza Piana. Velice přínosné určitě bylo seznámení se s grafickým manuálem, což mi velmi pomohlo uvědomit si, jak grafický design funguje v praxi. Co také velmi oceňuji, je komunikace s námi studenty, že jsme byli zapojováni do diskuzí a vedeni k vyjádření svých postojů. Velmi sympatické také bylo to, kolik materiálů jste se nám snažila nosit. Tímto Vám velmi děkuji za kurz."
Barbora Vřeťonko
 


Rétorika a komunikace Markéta Mráziková - Pellarová

"Opravdu velice poučný kurz, který splnil má očekávání na 100%, super, moc se mi to líbilo. Lektorka usměvavá, přátelská. Doufám, že přínos se ukáže v praxi. Moc děkuji agentuře AHA za přístup."          
Ondřej Kozlík, student - soutěžící v řečnické soutěži 

"Výborná příprava na kurz, vysoká kvalita výuky a prostor pro dotazy. Moje očekávání bylo daleko nižší, takže jsem byl mile překvapen. Velmi dobrá úroveň výkladu, vysvětlení všech daných témat v přirozené formě. Jsem spokojen s celkovou kvalitou a dobrou organizací  kurzu." 
Petr K.

Moderátorský kurz - základy moderování Markéta Mráziková - Pellarová

"Skvělé! Co lektorka učí, tak přesně i vystupuje: účastník přímo vidí a slyší, o čem je právě řeč (rétorika, moderace...). Je empatická, dává prostor účastníkům S kurzem jsem velmi spokojena, propojení teorie a praxe odpovídá obsahu, vyhovuje mi pátek a sobota a příjemné prostředí školících prostor."
Leona Steigrová, MPSV

"S obsahem kurzu jsem spokojena, splnil má očekávání. Děkuji lektorce Markétě, odnesla jsem si tipy, co jsem potřebovala. Kurz se hodí jak pro začátečníky i pro lidi, kteří jsou zběhlí v komunikačních dovednostech."
Natálie Burešová

"Chtěla jsem zlepšit vyjadřovací schonosti, vyzkoušet si mluvení na kameru a získat nové zkušenosti a poznatky z moderátorské práce. Markéta Pellarová byla vynikající učitelka. Kur mohu doporučit pro vysokou profesionalitu."
Judita Soukupová

"Potřeboval jsem si procvičit praktické moderátorské dovednosti, lektorka byla výborná, poskytla nám skvělou zpětnou vazbu a dobře propojila teorii s praxí. Děkuji."
Marek Mráz, PWC

"Kurz splnil veškerá má očekávání. Lektorce, programu i organizaci dávám 1*"
Karel Rajchl, ředitel ZŠ Děčín

 


Přednáškové cykly - Architektura měst - Dějiny výtvarného umění a architektury Radomíra Sedláková


Architektura českých a moravských měst                  2022-2023
Architektura českých měst                                           2021-2022
►Architektura krajských měst České republiky            2020-2021
►Architektura Prahy                                                         2019-2020
►Architektury evropských měst I. a II.
►Významní čeští architekti historie i nové doby I. a II.

 

"S kurzem Architektura českých a moravských měst jsem byl spokojený, jak výběrem měst, tak formou přednášení i s organizací přednášek. A jako potěšitelný bonus vítám zasílání prezentací jednotlivých měst.
Vzhledem k tomu , že většinu probíraných měst  jsem už někdy turisticky či pracovně navštívil a nejspíš ještě i navštívím, tak je to pro mne přínosný zdroj informací, kam se v nich příště ještě podívat.
Děkuji."
Tomáš Brzobohatý

"Přednáškový cyklus, který minulý týden skončil, byl opět velmi zajímavý. Vysoká úroveň a příjemná atmosféra je jednoznačně spjata s osobností p. doc. Sedlákové. Skutečnost, že většinu architektů (či členů jejich rodin) přednášející osobně znala či zná, byla pro náplň přednášek velkým bonusem. Děkuji."
Pavel Weidenhoffer

"Přednášky doc. Sedlákové jsou skvělé! Paní docentka má neuvěřitelnou schopnost zaujmout a nadchnout i laika pro architekturu. Cyklus o  českých architektech byl opravdu velmi povedený, přivítala bych podobný cyklus o zahraničních architektech."
Hana Amslerová

"Přednášky doc. Sedlákové jsou moc pěkné nejen výběrem osobností a znalostí daného tématu a jejich podrobností, ale především podáním, které je velmi poutavé. Budu se těšit na další přednášky a výběr témat ráda nechám na ní, líp to nemůže umět nikdo jiný, než takový odborník jako je ona.
Moc děkuji za krásné přednáškové večery." 
Zdeňka Podlešáková

                 


2 - 4 semestrální kurz Dějiny výtvarného umění a architektury - Radomíra Sedláková a  Lektoři dějin umění a architektury

"Děkuji  za přednášky a za způsobení radosti, že bude možno nadále se účastnit přednášek paní doc. Sedlákové.  Její přednášky mi nejen přinášejí informace, po kterých bych z vlastní iniciativy nepátrala, ale jsou i setkáním s krásným jazykem i milým humorem, takže každá je prostě zážitek! A téma na podzim 2018 "Architektura českých měst"  považuji za geniální. Hlásím se zcela závazně! 
JUDr. Oldřiška Rysová

"Doc. Sedláková opět  výtečná. Přínos pro mě: získal jsem ucelený přehled a pochopil jsem dynaniku rozvoje architektury a výtvarného umění."
Ing. Přemysl Zeman

"Přednášky Mgr. Vinglerové z moderního výtvarného umění mě velmi mile překvapily, zejména jasné vysvětlení a porovnání "moderních" uměleckých směrů s bohatou obrazovou prezentací. Dalšího cyklu přednášek se budu ráda účastnit."
Hana Amslerová

"Přednáškový cyklus se mi moc líbil. Dozvěděla jsem se řadu nových věcí a poznatky, kteé jsem měla, jsem mohla zařadit do evropského a světového kontextu. Vstřebat množství informací z výtvarného umění mi pomohlo srovnávání obrazů, které spolu souvisely, reagovaly na sebe, vznikly ve stejné době, ale patřily k různým směrům. Dále jsem také ocenina informace o myšlenkách v pozadí obrazu, "co tím chtěl básník říci", co chtěl zobrazit, jakým způsobem dílo tvořil apod. Kurz bych doporučila dalším kvůli uceleným informacím a kromě toho mám spousty tipů na dovolenou a výlety."
Ing. Jaroslava Plšková

"Kurz Dějiny umění a architektury byl velmi poučný a zajímavý. Osobně jsem kurz absolvovala jakožto přípravu na vysokou školu, a mohu to jen doporučit. Určitě si na své přijde jak amatér, tak i odborný posluchač. Informace jsou podávány přehledně a výstižně, nezahlcují přílišnými detaily, ve kterých by se člověk ztratil. Všichni přednášející jsou zapálení odborníci a trávit s nimi čas byla radost. Organizace agentury AHA byla na velmi vysoké úrovni. Příjemní lidé, nahrávky z hodin a možnost uvaření nápoje na posilnění byla velmi milá. Vřele doporučuji."
Veronika Karasová

"Jsem ráda, že jsem se o kurzu dějin umění agentury AHA dozvěděla a že jsem ho absolvovala. Doporučím ho každému, kdo bude mít o dějiny umění a architektury zájem. Úroveň přednášek je výborná."
Iveta Sinkulová

"Kurz celkovo hodnotím pozitívně, dozvedela som sa nové zaujímavé veci a prednášajúci sú odborníci v problematike, čo hĺbku vedomostí obohatilo. Určite ako pozitívum hodnotím možnosť získania nahrávky prednášky, ak som sa danej hodiny nemohla zučastniť .
Marianna Pjechová

"Uvedený kurz dává ucelený přehled o vývoji a vzájemném vztahu architektury a výtvarného umění od jejich počátku až po současnost. Fundovaní přednášející, ať už vysokoškolští pedagogové, galerijní pracovníci a další, dokáží přenést své zaujetí pro obor na posluchače. V kvalitně připravených přednáškách s množstvím obrazového materiálu, srozumitelnou formou objasňují společensko-historické i konkrétní lidské okolnosti vzniku vybraných objektů a děl. Přitom střídání lektorů - odborníků - působí osvěžení přednášek, protože každý si přirozeně přináší svůj osobitý styl. V rámci kurzu se lze zúčastnit tématicky zaměřených vycházek, které doplňují reální kontakt s teoreticky probíranými skutečnostmi. Atmosféra kurzu, která zde panuje, přináší impulsy k hledání dalších informací, souvislostí, podrobností... Absolvování kurzu Dějiny výtvarného umění a architektury bych chtěla doporučit každému, kdo by chtěl získat přehled v této oblasti a navíc příjemně a užitečně strávit večer uprostřed týdne."
Ludmila Prokůpková

"Profesionálně vedený kurz s vynikajícími lektory."
Pavel Weidenhoffer

"Všem přednášejícím dávam 1*! Z pohledu 23leté studentky (snad dějin umění) mi rozhodně nepřísluší hodnotit pány a paní docentky, architekty, historiky...z hlediska odborných znalostí. Ovšem je tu otázka kouzla osobnosti, šarmu, energie a temperamentu, kterým lidé takto obdaření působí i na ostatní a zprostředkovali nám, svým posluchačům, nevšední a nezapomenutelný zážitek."
Hanka Sedláčková

"Velice příjemně mě překvapilo zaujetí a snaha přednášejících o co nejsrozumitelnější podání jednotlivých kapitol. Převážná část přednášejících má perfektní vyjadřovací schopnosti a znalosti - pro mne jako pro laika bylo téměř vše ohromným přínosem. Je až s podivem, v jak velké míře se vám podařilo dát dohromady tolik erudovaných a příjemných odborníků. Děkuji i Vám, paní doktorko Horáková, vše je jistě i Vaše zásluha."
Blanka Podlesná

"Váš kurz hodnotím velice kladně. Bylo skvělé pozorovat vývoj architektury a výtvarného projevu od jeskyní se svými nástěnými malbami až do současného technického světa, ve kterém je možné skoro vše. Výběr přednášejících byl výborný, nezapomenu na některé z osobností, na jejich nadšení a umění, s jakými nám předkládali danou látku."
František Vrána

"Byla jsem příjemně překvapena vysokou úrovní celého kurzu. Vybraní lektoři byli excelentní"
Magdalena Hrabcová

"Přednášky byly velice zajímavé a na vysoce odborné úrovni. Jako příprava ke studiu na vysoké škole perfektní!"
Jana Mikotová

"Kurz dějin umění se mi moc líbil, byl organizován přesně podle mých představ, přehledově o všech obdobích."
Lenka Vašátková

"Díky skvělým lektorům měl kurz vynikající úroveň, i přesto, že mnohá přednášená témata byla pro vysvětlení dosti obtížná a obsáhlá a svou náplní velmi široká. Kurz byl pro mě mimořádným intelektuálním přínosem."
Rudolf Kaválek

"Jsem ráda, že jsem mohla tento kurz absolvovat, byl pro mě zdrojem velikého poznání. Líbil se mi styl přednášejících Vjery Borozan a Michaely Ivaniškinové, které se zajímavě doplňovaly."
Libuše Žalská

"Oba semestry byl opravdu doporučila nejen laikům, ale i lidem více obeznámených v tématech dějin umění. Jistě ve velké míře může pomoci zájemcům o studium na vysoké škole - obor architektura, dějiny umění, humanitní studia. Tento kurz mi poskytl řadu zajímavých informatí i k vlastnímu studiu. Pokud budu mít příležitost zúčastnit se dalších přednášek, určitě toho využiji."
Veronika Bauerová

"Jelikož se letos hlásím na VŠ, vyhledala jsem si tento kurz jako součást mé přípravy na zkoušky. Kurz splnil mé očekávání: dal mi ucelený přehled o umění doby starověku až po modernu, pomohl mi utřídit si informace získané jinde a celkově rozlišit vše důležité a určující od toho méně důležitého. Lektoři ke své práci přistupovali velmi zodpovědně, vždy byli skvěle připraveni a přednášky měli zajímavé a poutavé. Byla jsem opravdu plně spokojena a příjemně překvapena v neposlední řadě i cenou kurzovného. Děkuji."
Jana Chocholáčová

"Kurz mě uspokojit ve všech směrech. Především vysoká úroveň lektorů. Budu se nadále zajímat o další přednášky."
Petra Komínková

"Kurz pořádaný vaší agenturou AHA byl velmi pěkný, jeho organizace byla dobrá. Lektoři jsou na vysoké úrovni, látku nám podávali velice zajímavě a srozumitelně a se zřejmým nadšením pro obor, které bylo úžasně nakažlivé. Přimlouvala bych se za prodloužení kurzu, aby bylo dostatek času i na některé kontinenty (Asie, Amerika)."
Alena Helingerová

"Určitě pokračovat! Přidat přednášky pro období posledních 200 let, přidat přednášky o vývoji hudby daného období - vykreslí atmosféru. A tudíž asi zvýšit i kurzovní poplatky. Děkuji za prima středy."
Markéta Vostřáková

"S celým cyklem přednášek jsem spokojená a moc děkuji za tuto možnost vzdělávání pro ty, kteří již vyrostli ze školních lavic nebo nemohli studovat na vysoké škole, či případně studovali jiný obor, než o jaký se začali časem zajímat. Sama jsem studovala technické obory, takže v oblasti umění jsem takřka nedotčená. Mám však veliký zájem, protože se v životě vše točí kolem člověka a jediné, co tu po tomto člověku zústává, že práve to umění a architektura coby jakási zhmotněná lidská duše, která má tu fantastickou možnost oslovovat další a další generace po celá staletí.  Asi si nezapamatuji všechno, ale něco mi určitě zůstane v paměti - hlavní linie a rozdělení, a určitě se mi vybaví některé souvislosti, až navštívím některá z míst, která jsme si promítali. Myslím, že všechni přednášející byli výborní a děkuji jim."
Jitka Machalická

"Uvítala bych více přednášek co do rozsahu i obsahu k modernímu umění 20. století, ale neberte to jako kritickou připomínku, spíše jako můj osobní zájem. Zasluhujete pochvalu za tuto akci. Děkuji, moc se mi to líbilo."
L. Mesteková

"Kurz byl skvělý, škoda, že netrval déle."
Renata Vedlichová

"Chtěla bych vaše přednášky nabídnout dalším studentům našeho Arcibiskupského gymnazia na další rok, prosím o zaslání informací."
Dr. Jindřiška Drahotová

mezi absolventky kurzu patří např. Jolka Krásná, televizní moderátorka ČT 24 nebo Alice Abrahammódní návrhářka.

Vytisknout stránku
Datum a čas tisku: 20.06.2024 21:06:47
Titulek: Ohlasy účastníků kurzů | Web vzdělávací agentury
Zdroj: /reference/ohlasy-ucastniku.html
KONTAKT

AHA PR Agency, s.r.o.
Branická 1572/116
147 00 Praha 4

Telefony: +420 603 422 003
E-mail: aha@agentura-aha.cz
Tyto webové stránky využívají cookies. Setrváním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich využíváním. Více zjistíte zde.